جدیدترین خبرهای یزد

نیکوکاران یزدی ۱۲ میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند

محسن علیزاده در گفتگو با یزد پرس، با اشاره به مشارکت بسیار خوب خیران استان یزد در طرح‌های مشارکتی کمیته امداد اظهار داشت: خیران در قالب این طرح‌ها طی پنج ماه نخست سال جاری، ۱۲ میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان به نیازمندان کمک کردند.

وی عنوان کرد: این کمک‌ها در قالب طرح‌های مشارکتی از جمله کمک‌های مبتنی بر نیاز محرومان، صدقات، اکرام ایتام و محسنین، زکات و کفاره به نیازمندان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد کمک پرداخت شده است.

علیزاده همچنین یادآور شد: در حال حاضر حدود ۲۰ هزار خانوار با جمعیتی بالغ بر ۳۶ هزار نفر از خدمات مختلف حمایتی کمیته امداد در استان یزد استفاده می‌کنند که بیش از ۱۴ هزار خانوار تحت حمایت با جمعیت ۲۳ هزار نفر مشمول دریافت کمک هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد با بیان اینکه کمک‌های اهدایی در همان محل جمع ‌آوری‌ شده برای رفع نیاز محرومان و مددجویان منطقه هزینه می‌شود، بیان کرد: ۴ میلیارد و ۸۴۲ میلیون تومان از کمک‌های اهدایی در پنج ‌ماهه نخست امسال غیر نقدی و ۷ میلیارد و ۳۳۸ میلیون تومان نقدی بوده است.

علیزاده با بیان اینکه ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان از کمک‌های اهدایی مبتنی بر نیاز محرومان بوده است، افزود: کمک‌های اهدایی مبتنی بر نیاز به محرومان برای تأمین جهیزیه نوعروسان تحت حمایت، درمان، خرید و ساخت مسکن، اشتغال، معیشت، امور فرهنگی مددجویان و آزادی زندانیان آبرومند جرائم غیر عمد هزینه شده است.

وی ادامه داد: ۳ میلیارد تومان از کمک‌های اهدایی طی پنج‌ماهه نخست سال جاری در قالب صدقه، سه میلیارد و ۲۱۴ میلیون تومان طرح اکرام ایتام و محسنین و ۲ میلیارد و ۶۶ میلیون تومان زکات و کفاره بوده است.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *